Gadżety z artystycznymi motywami

Myśl w głowie przeciągam drugą myślą i wrzucam do kosza. Ale tylko tę pierwszą, kolejne zapisuje i wysyłam w formie pliku do mózgu koleżanki mieszkającej w innym mieście.

Nie muszę tracić czasu na komunikatory, telefony, komputery. Ja sama jestem komputerem. Jak myślicie, w którym roku zainstalujemy sobie chipy w głowie. Może w 2722 roku, co Wy na to? Jak już tak będzie to ja się jej wtedy spytam myślą mojej przyjaciółki z innego miasta  czy podobają jej się  moje artystyczne gadżety.

No właśnie artbajery, czyli artystyczne gadżety, taki mamy dziś temat.
 
Skąd wobec tego ten futurystyczny początek? A no stąd, że będąc pod prysznicem pisałam w głowie wiadomość do pewnej blogowej przyjaciółki Marty i już ją chciałam wysłać, ale kurcze nie miałam jak. O jaka byłaby oszczędność czasu gdyby tak można myślami, telepatycznie, magicznie. No, ale dziś się nie da, z drugiej strony nikt nam nie przesznupuje głów. Bo jakby przesznupał to o hohoho, co tam by się znalazło. Ohohoho! ;) No u mnie z pewnością znalazłoby się kilka artystycznych gadżetów takich jak te poniżej i o wiele wiele więcej. Marzyłby mi się jeszcze brelok do kluczy z miniaturowym obrazem mojego taty, parasol, zegarek, a najlepiej to cały taki art-sklepik, a może kawiarenka z marzeniami obrazami i różnościami, znaczy art-cacuszkami. Gości podejmowałabym oczywiście na ceramice Hedwig :)
 
kubek z Klimtem
 
No i co my tutaj mamy?
 
I. Kubek i świeczka z reprodukcją obrazu Gustava Klimta. Pocałunek, to obraz olejny, zaliczany do nurtu secesji wiedeńskiej, powstały w latach 1907-1908. Już w roku 1908 został zakupiony przez Österreichische Galerie Belvedere w Wiedniu i znajduje się w jej kolekcji do dziś. Był to właściwie fenomen, niedawno ukończone dzieło od razu trafiło do najważniejszego muzeum kraju. Według większości historyków sztuki Pocałunek jest największym osiągnięciem w całej twórczości Klimta, a nawet jednym z najsłynniejszych obrazów w dziejach światowego malarstwa.
 
kubek z Klimtem
 
 
 
II. Zegarek z wizerunkiem Mona Lisy. Otóż marka Swatch w 2019 roku wypuściła niezwykłą kolekcję we współpracy z paryskim Muzeum Luwr. Limitowana seria składa się z 4 zegarków, na których znalazły się obrazy słynnych malarzy, znajdujące się w zbiorach Luwru. Poniżej Mona Lisa Leonarda da Vinci, ale w kolekcji mamy także podobizny Marii Medycejskiej i jej męża Henryka IV, autorstwa flamandzkiego malarza Fransa II Pourbusa oraz amor z obrazu Porwanie Heleny malarza Guido Reniego. Pozostałe zegarki możecie zobaczyć tutaj.
 
zegarek z Mona Lisą
 
zegarek z Mona Lisą
 
zegarek z Mona Lisą
 
 
III. Podkładki pod mysz z obrazami Romana Kędzierskiego, znaczy taty. Ich historia jest banalna. Już dłużej nie mogłam patrzeć na osobliwie nieatrakcyjną podkładkę z wyścigowym samochodem i przyszła mi do głowy myśl. A czemu, by tak nie skorzystać z dostępnych zasobów i nie ubarwić przedmiotu, który choć tak niby mało ważny, to jednak nasz komputerowy wierny towarzysz. No i znów niestety nie mogłam od razu telepatycznie skontaktować się z drukarnią, ale zrobiłam to mailowo. No i wydrukowałam, no i mam.
 
podkładka pod myszkę z obrazem
 
 
 
 
Co myślicie o podkładkach i o tego typu art-gadżetach? A może sami już jakieś macie? Jeśli tak dajcie znak w komentarzu.
 
Dominika
 
 
 
 
 

3 komentarzy

 • Ania inspiracje
  Ania inspiracje sobota, 15 luty 2020 17:49 Link do komentarza

  Takie gadżety są super ! Ja u siebie mam kubeczki z Van Goghiem. A od kilku dni mam obraz z Fridą Kahlo w łazience :)
  Twoje gadżety są super !
  Pozdrawiam ciepło :)

 • Igomama
  Igomama czwartek, 06 luty 2020 13:15 Link do komentarza

  Przepiękne. Jestem jak najbardziej na tak!
  Podoba mi się wszystko, co pokazałaś: podkładki, kubek i zegarek.
  Zwykłe gadźety zmieniają się w dzieła sztuki i aż chce się z nich korzystać.

 • Jadzik
  Jadzik środa, 05 luty 2020 21:13 Link do komentarza

  Podkładki są mega! Teraz w produkcji spersonalizowanych gadżetów ogranicza nas tylko wyobraźnia ?

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Color I Color II Color III Color IV Color V Color VI