"Para na balkonie", czyli coś na gwóźdź.

Cześć, dziś chciałabym Wam przedstawić nową serię obrazów taty. To za moją namową tata zdecydował się na serię uproszczonych, a może nawet nieco kubistycznych form. Jestem pod wrażeniem, szczególnie lubię tytułowy obraz "Para na balkonie". To jedno z moich ulubionych dzieł.

 Nie wiem czy przystoi zachwycać się pracami własnego ojca, ale dziś chyba po raz pierwszy chciałam dedykować post właśnie jemu i jednocześnie podzielić się z Wami radością jaką odczuwam przebywając tak blisko sztuki. Na ścianach w domu rodzinnym zawsze wisiały obrazy, tak jest i do dziś. Widok dłut, farb czy w sztalugi nie robił na mnie specjalnego wrażenia, nawet unoszące się w pracowni zapachy bejcy kleju i rozpuszczalnika nie były mi straszne, a warkot maszyn stolarskich nie przeszkadzał w wykrzykiwaniu durnych przyśpiewek, które uwielbiałam z siebie wydawać ( do dziś lubię :P!)  W warsztacie czułam się po prostu swobodnie, zaś trociny służyły mi za piaskownicę albo konfetti.

Kiedyś to wszystko wydawało mi się to takie oczywiste. Dopiero z biegiem lat odkryłam, że to swego rodzaju awangarda. O, tak! Doszłam do tej konkluzji kiedy moje osobiste ( wynajmowane) ściany okazały się puste, blade i biedne. Zatęskniłam. Ale wicie co, mam to szczęście, że przedstawiana tutaj seria dedykowana jest moim przyszłym wnętrzom, wprawdzie jeszcze nie wiadomo gdzie kiedy i czy w ogóle osiądziemy na stałe, jednak oczami wyobraźni już widzę te obrazy na moich osobistych gwoździach i ciszę się. Naprawdę się cieszę.

Myślę, że więcej słów nie trzeba, dziś to ekspresja kolorów, emocji i pociągnięć pędzla oddaje to co nie wymaga komentarza i co najpiękniejsze- dla każdego może znaczyć coś zupełnie innego.

Zapraszam do małej galerii, zaś więcej prac znajdziecie na stronie romanart.pl.

 

 

Roman Kędzierski, obrazy, sztuka, narodziny, wnętrza

wnętrza, obrazy, sztuka, Roman Kędzierski

Kobieta z laptopem, wnętrza, obrazy, sztuka

Obraz Romana Kędzierskiego - Para na balkonie

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Color I Color II Color III Color IV Color V Color VI